- Pomiechówek
- Samorząd
- Turystyka i sport
- KINO
- Kultura i oświata
- Zdjęcia
- Kontakt
Szanowni Państwo! Informujemy, że w terminie od 30 czerwca 2015 r. do 28 sierpnia 2015 r. wystąpiły problemy z systemem informatycznym, stąd odpowiedzi na pytania zadane w tym czasie przez formularz faq mogą spłynąć do Państwa w późniejszym terminie. Za utrudnienia przepraszamy.
Panie Andrzeju nie sprecyzował Pan o jakiego typu wypisy odpowiednich dokumentów chodzi i dla jakich celów mają mieć zastosowanie. Dlatego proszę o kontakt telefoniczny z tutejszym urzędem celem dokładniejszego wyjaśnienia sprawy.
Podinspektor ds. gospodarki przestrzennej
Mariusz Jackiewicz
Panie Leszku
Zasady przyznawania pomocy finansowej do zalesiania gruntów są zawarte w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 czerwca 2007r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz.U. z 2007r. Nr 11, poz. 786).
Natomiast do lasów istniejących, np. 20-letnich nie są przewidziane dopłaty.
Insp. ds. gospodarki
nieruchomościami
Halina Strzelczak
Pani Małgorzato!
Brody nie mają miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
W przypadku planowanego przez Panią planowanego przedsięwzięcia, polegającego na postawieniu pawilonu handlowo-usługowego, należałoby wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.
W kwestii przebudowy linii kolejowej i stacji Pomiechówek to informuję, że projekt jest opracowywany przez firmę zewnętrzną na zlecenie PKP, natomiast w tutejszym urzędzie są udostępnione do wglądu mapy z wrysowaną koncepcją przebudowy 3 przejazdów kolejowych zlokalizowanych na terenie gminy Pomiechówek. Mapy te stanowią załączniki do wniosków o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, które zostały złożone w tutejszym urzędzie i są do wglądu w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami, Geodezji, Gospodarki Przestrzennej i inwestycji – pokój nr 7.
Podinspektor ds. gospodarki przestrzennej
Mariusz Jackiewicz
Przetarg na wykonanie przebudowy drogi osiedlowej na osiedlu mieszkaniowym przy ul. Wojska Polskiego, został rozstrzygnięty w miesiącu październiku br.
W wyniku postępowania został wyłoniony Wykonawca zadania, z którym w dniu 31 października 2007 r. została podpisana umowa.
Wykonawca – Spółdzielnia Robót Budowlano-Drogowych w Tłuszczu, 05-240 Tłuszcz, ul. Zaściankowa 1, zobowiązał się do wykonania zadania w terminie 40 dni od wprowadzenia na teren budowy.
Wprowadzenie na teren budowy nastąpiło w dniu podpisania umowy, tj. 31 października 2007 r.
Główny Specjalista ds. Zamówień Publicznych
i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych
mgr Katarzyna Urbaś-Wiśniewska
Nie podał Pan konkretnej wsi. Obowiązujące miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego zostały zamieszczone na stronie internetowej www.bip.pomiechowek.pl w dziale Prawo miejscowe - Uchwały Rady.
W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nie jest wpisywany termin obowiązywania planu.
Zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym Wójt dokonuje analizy zmian w zagospodarowaniu przestrzennym gminy ocenia postępy w opracowywaniu planów miejscowych i opracowuje wieloletnie programy ich sporządzania w nawiązaniu do ustaleń studium z uwzględnieniem decyzji zamieszczonych w rejestrach oraz wniosków w sprawie sporządzenia lub zmiany miejscowego planu. Następnie Wójt przekazuje wyniki analiz po uzyskaniu opinii gminnej lub innej właściwej komisji urbanistyczno-architektonicznej co najmniej raz w czasie kadencji rady. Rada Gminy podejmuje uchwałę w sprawie aktualności studium i planów miejscowych, a w przypadku uznania ich za nieaktualne w całości lub w części, podejmuje działania związane ze zmianą studium lub planu miejscowego.
Podinspektor ds. gospodarki przestrzennej
Mariusz Jackiewicz
Odpowiadając na pytania informuję, że:
1. Nie są prowadzone prace nad miejscowym planem dla wsi Wymysły.
2. Przekwalifikowanie działek wiąże się z opracowaniem miejscowego planu, jest zadaniem własnym gminy i zależy przede wszystkim od środków finansowych w budżecie gminy. Procedura sporządzania planów jest opisana w ustawie z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – Dz. U. Nr 80, poz. 717 z 2003r. z późn. zm.
3. Normatywy podziałowe działek w tym szerokości i powierzchnie działek oraz minimalne szerokości dróg, a także inne ustalenia związane z poszczególnymi terenami są zapisywane w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.
Podinspektor ds. gospodarki przestrzennej
Mariusz Jackiewicz